Depilacja - jaką metodę wybrać?

05 sierpnia

Depilacja - jaką metodę wybrać

Która z nas nie chciałaby mieć idealnie gładkiej skóry bez bólu, pieczenia, swędzenia, podrażnień? Dziś opowiem Wam o sposobach depilacji, myślę, że każda s Was wybierze coś dla siebie.

Depilacja maszynką jednorazową

Depilacja - jaką metodę wybrać

To sposób, z której korzysta lub korzystała każda z nas. Jest to bez wątpienia jedna z tańszych i prostych metod depilacji. Jednak włoski już na drugi dzień zaczynają być widocznie i zabieg trzeba powtórzyć kilka razy w tygodniu. Bez większego zastanowienia nad użyciem golimy część ciała, która nas interesuje. Jednak czasem, kiedy golimy się na szybko czy na sucho nasza skóra może się podrażnić albo zaciąć, a tego przecież nie chcemy. Dlatego wybierając tę metodę depilacji wyznaczmy sobie wolną chwilę, kupmy specjalna piankę do golenia albo użyjmy szamponu lub odżywki do włosów - poślizg maszynki będzie równie skuteczny.

Depilator


Depilator to metoda usuwania włosków poprzez ich wyrywanie. Ten sposób jest przeznaczony dla osób, którym mały ból jest nie straszny. Gładkie nogi mamy wtedy ok. tygodni jednak wadą jest to, że włoski czasem wrastają, robią się podrażnienia i czasem nie wszystkie włoski uda się usunąć (zostają te bardzo krótkie) i trzeba je ogolić. Sama stosuję często depilator do usuwania owłosienia z nóg i jestem bardzo zadowolona.

Depilacja - jaką metodę wybrać


Krem do depilacji


Metoda prosta i bezinwazyjna. Kupujemy w drogerii krem do depilacji, smarujemy część ciała, którą chcemy poddać depilacji, czekami kilka minut, spłukujemy wodą. Związki zawarte w kremach rozpuszczają włosy i osłabiają ich odrost. Ta metoda jest skuteczna jednak droższa w porównaniu np do golarki a taki zabieg trzeba raz w tygodniu powtarzać.

Plastry do depilacji

Depilacja - jaką metodę wybrać
W drogerii możemy kupić również plastry do depilacji woskiem. Ta metoda jest równie skuteczna jak depilator, trwałość i ból - podobnie. Włoski odrastają po ok. 3 tygodniach. Cena zakupu takich plastró to ok. 15 zł. 

Depilacja laserowa


Depilacja laserowa to najbardziej popularna i skuteczna metoda usuwania owłosienia w salonach kosmetycznych. Usuwanie owłosienia laserem pomaga na stałe pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii naszego ciała. Promienie lasera zamieniane są na energię cieplną, która trwale niszczy cebulki, przez co dochodzi do zahamowania wzrostu i wypadnięcia włosa.

Depilacja - jaką metodę wybrać

Podsumowując wszystkie te metody dla mnie najskuteczniejszą metodą na jaką mnie stać jest depilacja depilatorem, najszybszą golarka a tą o której marzę laser. 


A jakie są wasze metody depilacji?

You Might Also Like

6 komentarzy

 1. mam depilator ale zazwyczaj idę na łatwiznę i sięgam po zwykłą maszynkę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja do nóg używam depilator, reszta to zwykle maszynka. Kusi mnie jednak laserowa depilacja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja musze zainwestować w depilator :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sięgam najczęściej po kremy i maszynki..depilatora unikam jak ognia..

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię depilator, jest po prostu skuteczny. Miałam taki już mocno zużyty i faktycznie włoski mi wrastały, ale jak kupiłam nowy, to problem zniknął...nie pytaj, nie wiem dlaczego;) W każdym razie już dawno porzuciłam kremy jako bardzo niekomfortowe i nieekonomiczne w użyciu. A plastry? O matko! To jednak boli;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najczęściej do depilacji nóg wykorzystuje kremy oraz wosk. Maszynki oraz depilatory są u mnie na drugim miejscu. Na ten moment rozmyślam nad laserową depilacją, kto wie może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń